Till första sidan

 In English

 Föreningen

   Bli medlem

   Från Ordföranden

   Kontakt SNF

   Stadgar

   Plan och Riktlinjer

   Verksamhetsberättelser

   Styrelsen Informerar

   Passinformation

   Ägarbyte

   Salulista

   NF-Bladet

   Info Hemsidan

   Reklamartiklar

   NF-Biten ungdom

 Ston

   Elitston

   Diplomston

   Stambokföring

   Storeglemente 2011

   Stamboksförklaringar

 Hingstar

   Hingstar

   Tio-i-Topp 2012

   Hingstnytt

   Betäckningsstatistik

   Prestationsförärvning

   Ext. & kval. index 2012

   Hingstlinjer 2012

   Mödernelinjer 2012

   Hingstreglemente 2013

 På Gång

   Kalender 2013

   Nyheter 2013

 Resultat

   Resultat 2013

   Resultat arkiv

   NF-rankinglistor 2010

   NF-Mästerskapen

   Framgångsrika NF

 Länkar

   New Forest Stuterier

   Föreningar/Förbund

   New forest sidor

   Blå Basen

   Equipe resultatsida

   Tävlingsdatabasen

 Övrigt

   NF-ponnyns historia

   NF-E och S

   Rasbeskrivning

   Internationella NF-möte

   Godk. NF-stuterinamn

   Fölgalleri

   Visa häst för hand

   Mätning av ponnyer

 

ELITSTON 2012

Alfa RNF 1575 ELIT 2012 (Postumt)
e: Kunta Kinte RNF 86  u: Coronia RNF 1345 ue:Belmondo RNF 70
Annika Larsson, Örebro Annette Karlsson, Hallsberg

1991 h e. Horsemosens Charlie Brown RNF 104 Running Shadow 34-91-5050 20p
1993 h e. Horsemosens Charlie Brown RNF 104 Charlie Star 34-93-5816 10p
2001 s e. Säbys Dixi RNF 108 Miss Matilda RNF 2451 30p
2002 s e. Säbys Dixi RNF 108 Miranda IX RNF 2506 30p
2003 h e. Fredriksbergs Dali RNF 12-S Baileyz RNF 187 50p
2004 s e. Vernon´s Veuve Clicquot RNF 149 Cherry IV 34-04-1689 20p
2006 s e. Kantje´s Umberto RNF 175 Matildelunds Saga 34-06-2195 30p
Summa 190p



Dalda RNF 2466 Prem ELIT 2012

e: Horsemosens Charlie Brown RNF 104 u: Carmen 34-80-6805 ue: Belmondo RNF 70
Anna Nagrell, Eskilstuna Cornelia & Martin Larsson, Vinslöv

1997 s e. Bellamonte RNF 119 Esperanza RNF 2191 30p
2005 h e. Kantje´s Top Boy RNF 166 Dalton 34-05-1448 20p
2007 s e. Gullabos Santory RNF 179 Idyllens Salsa 34-07-2379 20p
2008 s e. Sörbys Lotus RNF 120 Idyllens Tsatsiki RNF 2738 30p
2009 h e. Jolly Roger RNF 109 Idyllens UR Taste 34-09-2158 10p
2010 h e. Jolly Roger RNF 109 Idyllens Whisky 34-10-2268 10p
2011 s e. Jolly Roger RNF 109 Idyllens Xoya 34-11-3021 10p
2012 s e. Jolly Roger RNF 109 10p
Summa 140p



Delice RNF 2391 Prem ELIT 2012

e: Jojas Fury RNF 52 u: Dolly VIII RNF 1597 ue:Belmondo RNF 70
Eva Arvidsson, Uddevalla Nils Svensson, Högsäter



2003 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Casper 34-03-1156 30p
2004 s e. Willoway Goldigger RNF 127 Pandora VIII 34-04-1737 30p
2005 s e. Willoway Goldigger RNF 127 Cindra 34-05-1893 20p
2007 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Dennis 34-07-1770 10p
2008 s e. Willoway Goldigger RNF 127 Strimma 34-08-2513 30p
2009 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Sixten 34-09-2122 10p
Summa 130p


 
Esse Bignett RNF 1956 Prem ELIT 2012

e:Silverlea Buckskin RNF 96 u:Esse Pionett RNF 648 ue:Prinsen RNF 19 
Gunvor & Ingemar Andersson, Varekil

1994 h e. Zansibar RNF 77-S Esse Sonath 39-94-0930 10p
1995 h e. Zansibar RNF 77-S Esse Zolo 39-95-0966 10p
1997 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Goldbone 34-97-6796 10p
1998 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Goldbeer 34-98-0036 10p
1999 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Golden Boy RNF 157 50p
2002 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Goldengate 34-02-0780 30p
2007 h e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Golden Bigwig 34-07-1812 50p
2008 s e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Ginett 34-08-2561 30p
2009 s e. Willoway Goldigger RNF 127 Esse Goldett 34-09-2775 20p
Summa 220p